Jeden rower,dwa wielbłądy !
Maroko Atlas Średni i Wysoki, Sahara
05.11 - 16.11.2017
3 485,00 zł
Fez – Azrou – Midelt – Er Rachidia – Erfoud – Rissani – Tinerhir – Boumalne Dades – Ouarzate - Marrakesz ok. 800 km w tym ok. 550 km na rowerze

Piękne, majestatyczne góry Atlasu Średniego i Wysokiego, niesamowite wydmy, największe gaje palmowe, najwspanialsze i najpiękniejsze miasta Maroka : Fez i Marrakesz. Cóż chcieć jeszcze?

Oczaruje nas Fez, jedna z ostatnich ostoi średniowiecznej cywilizacji na świecie, usiana meczetami, medresami, pałacami i bazarami przetrwałymi w nieskażonej formie przez tysiąc lat.

I Atlas Średni z charakterystycznymi strzelistymi cedrami, lasami, pastwiskami, wartkimi rzekami i jeziorami. Zapewne zdążymy na zbiory owoców w największych światowych gajach daktylowych w Rissani.. Napewno zakopiemy się, próbując zmierzyć z cudnymi wydmami Erg Szebi..chyba że jak my to zrobimy – wsiądziemy na wielbłądy i majestatycznie podążymy na nocleg w namiotach Tauregów aby podziwiać rozgwieżdżone niebo a porankiem powitać wychodzące słońce nad wydmami… Poczujemy klimat dawnych społeczności, przejeżdżając przez rodzime terytoria panującej dynastii Alawitów, podpatrując ludność Tafilaltu, nieco hermetycznej i starszej społeczności od plemion berberyjskich.

Dwie wspaniałe doliny. Rzeki Dades zwanej doliną Kazb z centrum uprawy róż w okolicach Boumalne. I doliny Ziz z malowniczymi wioskami i wzgórzami. Jeszcze baza francuskiej Legii Cudzoziemskiej i stolica marokańskiego południa w Quarzate. I perełka : najsłynniejsza kazba Ait Benhaddou – ufortyfikowany labirynt wąskich uliczek i domostw, znanych nie tylko z wielu słynnych filmów, ale także z dużej gościnności, chetnie zapraszających do swych domostw mieszkańców.

Święto ofiar - święto baranka to Id al-Adha (Kurban Bajram Święto Ofiar, arab. عيد الأضحى ‘Īd ul-’Aḍḥā, pers. Ejd-e Ghorban, tur. Kurban Bayram) – najważniejsze święto muzułmańskie, zaczyna się 10. dnia miesiąca zu al-hidżdża i trwa 3-4 dni. Jego początek wypada w trzeci lub czwarty dzień pielgrzymki do Mekki ale obchodzone jest przez cały świat muzułmański, nie tylko przez pielgrzymów. Święto Ofiar upamiętnia ofiarę Abrahama i jego posłuszeństwo wobec Boga. Abraham (Ibrahim) według islamu miał złożyć w ofierze Bogu swego syna Izmaela, Bóg jednak, widząc oddanie Abrahama, pozwolił mu złożyć w ofierze barana zamiast dziecka. Na pamiątkę czynu Abrahama każdy ojciec rodziny składa w ofierze owcę, barana, wielbłąda lub krowę. Zwierzę musi być zabite rytualnie, następnie dzieli się mięso tak, by 1/3 oddać potrzebującym, 1/3 krewnym, a pozostałą 1/3 spożywa się na wspólnej uczcie. Tego dnia Muzułmanie wspólnie odwiedzają meczet, recytują Koran i rozdzielają prezenty.

I już na koniec Marrakesz, najbardziej egzotyczna metropolia w Maroku, z afrykańskim i arabskim charakterem. Dawna baza dla karawan wielbłądów przemierzających szlaki handlowe Sahary, obecnie dla karawan polskich rowerzystów ściągających z fantastycznych wypraw w głąb afrykańskiego lądu…

I ważna informacja: bus stanowi transport grupy na codziennych odcinkach , eliminując zbyt długie lub uciążliwe przejazdy.


Dla każdego uczestnika wyprawy 2017 jubileuszowa, profesjonalna koszulka rowerowa gratis !

z Wami  dla Was  z Wami  dla Was   15 lat !  15 lat !  15 lat !  15 lat !  15 lat !  15 lat !  15 lat !  15 lat !  15 lat !  15 lat    z Wami  dla Was  z Wami  dla WasFRIEND RABAT : BONIFIKATA 1% ZA UCZESTNICTWO W KAŻDEJ POPRZEDNIEJ WYPRAWIE BP EAGLE*
* promocje nie sumują, uwzględnia się najbardziej korzystną dla uczestnikaRower trekkingowy na każdą wyprawę rowerową w Europie i Maroku w cenie 230 złdla każdego - mapa ścienna tras rowerowych Europy do odebrania w biurze - dla każdego !
...już 15 rok !... już 15 rok !... z Wami !!!...  dla Was !!!...  już 15 rok !... już 15 rok !...  

Wyprawy, wycieczki i rajdy rowerowe - Biuro Podróży Eagle.

Odwiedzane kraje:Nowa Zelandia, Australia, Maroko, Wietnam, Tajlandia, Kambodża, Kuba, Gruzja, Turcja, Norwegia, Portugalia, Andorra, Austria, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Czarnogóra, Dania, Estonia, Litwa, łotwa, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Liechtenstein, Luksemburg, Malta, USA, Argentyna, RPA<Maroko, Monako, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Szwajcaria, Szwecja, Ukraina, Wielka Brytania, Holandia, Rumunia i Włochy. Najbardziej znane kierunki i regiony gdzie organizujemy wycieczki rowerowe to Nordkapp, Lofoty, Dunaj, Lazurowe Wybrzeże, Toskania, Prowansja, Mosela, Alzacja, Andaluzja, Loara, Szlak św.Jakuba, Camino, rajd Pirenejów, Lofoty, Borholm,Toskania, Sycylia,USA,Indonezja,Laos,Birma,Malezja,Wietnam, Sardynia, Korsyka, Alandy, Wysokie Taury, Anglia, Szkocja, Via Claudia Augusta, Krym, Dolomity, Tasmania, szlakiem Tour de France, Vuelta i wiele innych !
Wypożyczamy rower trekkingowy na każdą wyprawę lub wycieczkę rowerową.
Turystyka rowerowa to nasza wielka pasja podparta kilkudziesięcioletnim doświadczeniem w aktywnym poznawaniu świata !!!
Każda wyprawa rowerowa, wycieczka rowerowa lub nawet krótki wyjazd lub rajd rowerowy jest starannie przygotowany i dostosowany do możliwości każdego rowerzysty !