Ścieżkami olśniewającego kraju
Sri Lanka, Malediwy Sri Lanka
15.02 - 28.02.2019
9 620,00 zł
Negombo - Sigirya - Polonnaruwa - Mahiysngana Dagoba - Kandy - Rikillgaskada - Nuwara Eliya - Horton Plains - Uda Walawe Nat.P. - Yale Nat.P. - Tangala - Matara - Galle - Colombo ok 700 km na rowerze

Tutaj właśnie można wypić najlepszą herbatę na świecie, podpatrując żmudny kunszt upraw wielu odmian i rodzajów !!! Prawdziwie olsniewajacy kraj. Fakt wynikający nie tylko z tłumaczenia nazwy wyspy Sri Lanka. Inni nazywaja perłą Oceanu Indyjskiego !

Rozpoczniemy w nadmorskim mieście Negombo, kilka minut od miedzynarodowego lotniska. Udamy się do Sigiriya odkrywając tajemnice starożytnej fortecy, dominujacej nad okolicznymi dolinami. A niedaleko natkniemy się na ruiny Polonnaruwy, będącej onegdaj wielkim królestwem Sri Lanki o długiej i dumnej historii.

Wyspa jest w zasadzie krajem nizinnym, co nie może nas nadmiernie uspakajać. Będziemy w centrum a tutaj już dominują piekne górskie krajobrazy. Dawna stolica Kandy, szczyci się prawdziwie wyjatkową kulturą i historią oraz  własnymi społecznymi tradycjami. A jak zwykle niedaleko spotkamy serdecznych przyjaznych mieszkańców wiosek podążając do tajemniczej Rikillagaskade.

Nuwara Eliya- Mała Anglia z kolonialną architektura i przyjaznym, chłodnym klimatem sprawiającym wrażenie pobytu na innym kontynencie. Ogromne posiadłości z plantacjami herbaty, wyjątkowe wodospady wśród zadziwiajacych scenerii krajobrazu.Zagłebimy sie w najwyżej połozony park narodowy Sri Lanki w Horton Plains, gdzie lista mieszkańców zwierząt i ptaków przyprawia o prawdziwy zawrót głowy. Dołożymy wszelkich starań, aby jak najwiecej z nich spotkać na naszych ściezkach.

Kolejnym etapem w tym pięknym, przyrodniczym regionie wyspy jest Belihuloya z tradycyjnymi, lankijskimi wioskami, prowadzącymi proste, surowe życie.A do swoich sukcesów dodamy przygodę w Udawalawe, parku \"dzikich\" z lampartami i domem dla kultowego słonia Sri Lanki.

Zjeżdżając rowerem na południe nacieszymi się pięknymi, złotymi plażami Unawatuna, napotykając po drodze niesamowitą różnorodność sakralralnych budowli, religijnych budowli, nie tylko buddyjskich. Po drodze do tłocznego Colombo wiele hostorycznych, architektonicznych perełek tego kraju. Ale też, a może przede wszystkim lokalne klimaty,smaki dzięki którym może łatwiej bedzie nam spojrzeć w serce i duszę mieszkańców...

W opcji dodatkowej oferujemy prawie rajskie zakończenie tej arcyciekawej wyprawy. Malediwy !  Dodatkowe 3 dni zasłuzonego odpoczynku na snurkowaniu pośród przepięknych raf koralowych Malediwów ! To kraina szczęśliwości, ponad tysiąc wysp i wysepek z prawdziwym Edenem na każdej, wymarzone miejsce na chwile beztroskiego wypoczynku z kokosem zimnego soku w ręku... Oferujemy dodatkowo pobyt na Malediwach z 3 noclegami, z codziennymi śniadaniami i obiadokolacjami, z bezpośrednim transportem lotniczym Colombo - Male i transferem łodzią z i na lotnisko w cenie 2370 zł. Powrót lotniczy do Polski 3/4 marcaJubileuszowa, profesjonalna koszulka rowerowa w cenie tylko 89 złFRIEND RABAT : BONIFIKATA 1% ZA UCZESTNICTWO W KAŻDEJ POPRZEDNIEJ WYPRAWIE BP EAGLE*
* promocje nie sumują, uwzględnia się najbardziej korzystną dla uczestnikaRower trekkingowy na każdą wyprawę rowerową w Europie i Maroku w cenie 230 złdla każdego - mapa ścienna tras rowerowych Europy do odebrania w biurze - dla każdego !
...już 17 lat !... już 17 lat !... z Wami !!!...  dla Was !!!...  już 17 lat !... już 17 lat !...  

Wyprawy, wycieczki i rajdy rowerowe - Biuro Podróży Eagle.

Odwiedzane kraje:Nowa Zelandia, Australia, Maroko, Wietnam, Tajlandia, Kambodża, Kuba, Gruzja, Turcja, Norwegia, Portugalia, Andorra, Austria, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Czarnogóra, Dania, Estonia, Litwa, łotwa, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Liechtenstein, Luksemburg, Malta, USA, Argentyna, RPA<Maroko, Monako, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Szwajcaria, Szwecja, Ukraina, Wielka Brytania, Holandia, Rumunia i Włochy. Najbardziej znane kierunki i regiony gdzie organizujemy wycieczki rowerowe to Nordkapp, Lofoty, Dunaj, Lazurowe Wybrzeże, Toskania, Prowansja, Mosela, Alzacja, Andaluzja, Loara, Szlak św.Jakuba, Camino, rajd Pirenejów, Lofoty, Borholm,Toskania, Sycylia,USA,Indonezja,Laos,Birma,Malezja,Wietnam, Sardynia, Korsyka, Alandy, Wysokie Taury, Anglia, Szkocja, Via Claudia Augusta, Krym, Dolomity, Tasmania, szlakiem Tour de France, Vuelta i wiele innych !
Wypożyczamy rower trekkingowy na każdą wyprawę lub wycieczkę rowerową.
Turystyka rowerowa to nasza wielka pasja podparta kilkudziesięcioletnim doświadczeniem w aktywnym poznawaniu świata !!!
Każda wyprawa rowerowa, wycieczka rowerowa lub nawet krótki wyjazd lub rajd rowerowy jest starannie przygotowany i dostosowany do możliwości każdego rowerzysty !