Przez bałkańską bramę
Albania, Macedonia Płn., Grecja Albania Płd.
05.09 - 15.09.2022
3 870,00 zł
Tirana – Tushemisht - Jezioro Ohrydzkie - Ohryda - Podgorie - Korcza - Erseka - Gjirokastra - Himare - Saranda - prom – Korfu ok 600 km

Z ogromną przjemnością zapraszamy do krainy zdawaloby się dzikiej, nieodkrytej, zniewalającej krajobrazami, widokami, postrzępionymi urwiskami nad cudnymi plażami. .. Warto tu być dla przyrody, widoków nie do opisania,  pozostająch przed oczami na całe życie! Albania to dumni i gościnni mieszkańcy, podkreślający swoją kulturową i narodową tożsamość, siegającą 2 tys lat. z wielowiekową historią, wielokulturową tradycją, gdzie muzułmanie i chrześcijanie wspólnie piegrzymują do kościola Shna  Andout w intencji wyzdrowienia lub znalezienia męża... Albańczycy uważani są za jeden z najbardziej gościnnych narodów Europy! Narodowy byrek i baklawa, nadzwyczajnie smakowite owoce morza. Należy wspomnieć lokalną raki rrushi, która jednak więcej wspólnego ma z winogronami niż z rakami....

Przylecimy do Tirany, stolicy kraju, aby dotknąć historii dawnej - meczetu Ethem Beja i tej nie tak odległej w postaci Bunk Art 1 i betonowej piramidy. Przejazd koło średniowiecznego klasztoru Kisha e Shijonit i już  smakujemy przyrodnicze klimaty Jeziora Ohrydzkiego, najstarszego jeziora w Europie i najglębszego na Bałkanach, naturalnej granicy Albanii z Macedonią Północną, do której wybierzemy się na przejażdżkę wokół jeziora do macedońskiej średniowiecznej perły - Ochrydy.

A dalej kultowa droga - szosa SH75 przez Korczę, słynącą nie tylko z najlepszego browaru w Albanii i  piwnych festynow ale z XV wiecznego meczetu Mirahiri. Dla chętnych skok w bok, wymagającą drogą do historycznego Voskopoje . Cały czas towarzyszące  nam  nieprawdopodone widoki naszej trasy doprowadzają do gorących źródeł termalnych koło Permati, w wiosce Benja i intrygującym wąwozie Lengarica.

Przemierzając wnętrze Albanii jedziemy na południe, ale nie zawsze...Trzymając się SH75 podążamy na pólnoc do Tepeleny, twierdzy Alego Paszy i przy okazji jednego z odwiedzanych miejsc przez Lorda Byrona. Naprawiając nasz połnocny kierunek na ten podstawowy, południowy docieramy do miasta muzeum - Gjirokastry, którego urokowi i wyjątkowej zabudowie nie przeszkodzil nawet fakt,ż e urodzil się tu dyktator Enver Hoża. Kierując się już ku Morzu Jońskiemu odwiedzinmy urokliwą wioskę Mesopotami i jeden z albańskich cudów natury - Sydi i Kalter ( Niebieskie Oko ), źródła wybijącego na powierzchnię  intensywnie niebieskiej wody.

Południowe wybrzeże poznamy od przelęczy Ligorase na północy tego regionu ( wjazd dla chetnych ..) poprzez Palase, Jale, Kakome leżacych nad pięknymi plażami i wzdłuż kolejnej kultowej szosy SH8. Wiele tych miejscowości ma rodowód w czasach greckich lub rzymskich. Mityczna Chimera jest choćby protoplastką ładnej Himary. Napawanie się urokami Albanii zakończymy w kurorcie Sarande, korzeniami sięgającym Rzymian, Żydów oraz Imperium Bizantyjskiego i Osmańskiego. Dopełniając wrażeń odwiedzimy okoliczne atrakcje : Ksamil nad słonym Jeziorem Butrinti, Twierdzę Lekuresi...

Na podsumowanie i chwilę zadumy czy warto było przemierzyć Albanię, zwaną bałkańską bramą będziemy mieli na promie, który zawiezie nas na Korfu, de facto prawie lotnisko... Wierzę, jednak,ze porywające widoki z promu mogą nam przeszkodzić w zbytnim dumaniu...Jubileuszowa, profesjonalna koszulka rowerowa w cenie tylko 99 złFRIEND RABAT : BONIFIKATA 1% ZA UCZESTNICTWO W KAŻDEJ POPRZEDNIEJ ZAGRANICZNEJ WYPRAWIE BP EAGLE*
* promocje nie sumują, uwzględnia się najbardziej korzystną dla uczestnika, nie większą niż 30 %
** bonifikata nie dotyczy wycieczek krajowychRower trekkingowy na każdą wyprawę rowerową w Europie i Maroku w cenie 230 złdla każdego - mapa ścienna tras rowerowych Europy do odebrania w biurze - dla każdego !
...już 20 lat !... już 20 lat !... z Wami !!!...  dla Was !!!...  już 20 lat !... już 20 lat !...  

Wyprawy, wycieczki i rajdy rowerowe - Biuro Podróży Eagle.

Odwiedzane kraje:Nowa Zelandia, Australia, Maroko, Wietnam, Tajlandia, Kambodża, Kuba, Gruzja, Turcja, Norwegia, Portugalia, Andorra, Austria, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Czarnogóra, Dania, Estonia, Litwa, łotwa, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Liechtenstein, Luksemburg, Malta, USA, Argentyna, RPA<Maroko, Monako, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Szwajcaria, Szwecja, Ukraina, Wielka Brytania, Holandia, Rumunia i Włochy. Najbardziej znane kierunki i regiony gdzie organizujemy wycieczki rowerowe to Nordkapp, Lofoty, Dunaj, Lazurowe Wybrzeże, Toskania, Prowansja, Mosela, Alzacja, Andaluzja, Loara, Szlak św.Jakuba, Camino, rajd Pirenejów, Lofoty, Borholm,Toskania, Sycylia,USA,Indonezja,Laos,Birma,Malezja,Wietnam, Sardynia, Korsyka, Alandy, Wysokie Taury, Anglia, Szkocja, Via Claudia Augusta, Krym, Dolomity, Tasmania, szlakiem Tour de France, Vuelta, Alaska, Bali, Birma  i wiele innych !
Wypożyczamy rower trekkingowy na każdą wyprawę lub wycieczkę rowerową.
Turystyka rowerowa to nasza wielka pasja podparta kilkudziesięcioletnim doświadczeniem w aktywnym poznawaniu świata !!!
Każda wyprawa rowerowa, wycieczka rowerowa lub nawet krótki wyjazd lub rajd rowerowy jest starannie przygotowany i dostosowany do możliwości każdego rowerzysty !