Klimaty boskiej wyspy !
Indonezja, Malezja Bali, Kuala Lumpur
27.09 - 12.10.2020
8 920,00 zł
Kuta - Ulu Watu - Bakungag - Singaraja - Amlapura - Ubud (Tirta Empul,Tirta Ganga, Sekumpul, Tegalalang) ok 650 km na rowerze

Bali - tropikalna wyspa na zboczach gór wulkanicznych, uwodzi nieskazitelnie  czystymi plażami z białym i czarnym piaskiem, oraz tak typową dla Indonezji serdecznością i gościnnością. Do tej pory typowe miejsce podróży poślubnej nowożeńców z całego świata oraz amatorów nurkowania, a od niedawna mekka także dla rowerzystów.Bali oraz sąsiadująca z nią wyspa Lombok to fascynujące miejsca. Znaleźć tu można nie tylko cudowne plaże, aktywne wulkany ale również tętniące życiem rolnicze wioski.  Bali wyróżnia  głęboko zakorzeniona kultura hinduistyczna dająca codzienne rytuały i ceremonie.

Podróżowanie po Bali na rowerze dostarcza zaskakujących przeżyć, pozwala dotrzeć w najodleglejsze zakątki wyspy – małe wioski, pola ryżowe, malownicze dzikie plaże, ukryte wodospady i tysiące światyń. Codzienne odcinki rowerowe nie należą do bardzo długich, pozwalając w pełni doświadczyć niezwykłości natury i kultury tego regionu,  wjeżdżając do małych wiosek, na lokalne targi by dotknąć stylu życia tamtejszych ludzi. Zawsze pozostaje także czas na małe wędrówki piesze, odwiedzenie świątyń, nurkowanie wśród zapierających dech w piersiach raf, czy też błogie lenistwo na jednej z malowniczych plaż.

Po lądowaniu na międzynarodowym lotnisku w Denpasar udajemy się do położonego w centralnej części wyspy Ubud – znanego też jako kulturalna stolica Bali. To tutaj znajduje się kilka ważnych hinduskich świątyń i szansa by osobiście przekonać się o wyjątkowości balijskiego hinduizmu łączącego w sobie elementy animizmu, buddyzmu, kultu przodków oraz tradycyjnego hinduizmu. Podczas pobytu w Ubud będziemy mogli udać się na wędrówkę wśród małpiego lasu - domu ponad 300 długoogonkowych makaków i tarasowych pól ryżowych. Nie tylko ze względu na znajdujące się tu świątynie małpi las uważany jest za miejsce święte, ale również ze względu na swoje wąwozy i gęste zagajniki, gdzie zgodnie z wierzeniami mieszkają dusze zmarłych.

Przygoda z rowerem na poważnie zaczyna się dopiero gdy kierujemy się w stronę gór na północnym zachodzie Bali, jadąc następnie wzdłuż jej północnych oraz wschodnich wybrzeży.Poczynając od zboczy góry Batukaru, odbędziemy relaksujące przejażdżki wśród tropikalnych lasów deszczowych usianych plantacjami kakao, kawy oraz goździków. Zadziwiające jest to, że poczujesz intensywny znajomy zapach goździków zanim jeszcze dostrzeżesz w oddali ich plantację! Ale to nie wszystko...

Dalej czeka na nas między innymi świątynia Pura Batukaru oraz pola ryżowe Jatuluwih ze swoja wyjątkową zielonością falującą w kierunku morza.  Inne doświadczenia może zaoferować  nadmorski kurort Lovina. Wycieczka statkiem do miejsc gdzie delfiny butlonose są na wyciągnięcie ludzkiej ręki, czy też nurkowanie wśród pierwszorzędnych raf koralowych gdzie napotkać można między innymi papugoryby, diabły morskie, węże morskie, a nawet głowo młota!

Dalej kierować będziemy się wybrzeżem na wschód, mijając kolejne białe ale i też czarne plaże oraz miejsca pozyskiwania ”białego złota” tj. soli morskiej. Z kolei w oddali dostrzeżemy majestatycznie wyłaniający się wulkan Gunung Agung, najwyższy szczyt Bali. Tutaj rowerzyści napotkają bardziej górzysty teren: przemierzając wyspę w kierunku południowowschodnim do nadmorskiego miasteczka Padangbai. Będzie to cudowna przejażdżka, która najtrafniej podsumowuje cały ogrom wyjątkowości Bali. Stąd można się  udać na odwiedzenie sąsiedniej wyspy Lombok.Jubileuszowa, profesjonalna koszulka rowerowa w cenie tylko 99 złFRIEND RABAT : BONIFIKATA 1% ZA UCZESTNICTWO W KAŻDEJ POPRZEDNIEJ WYPRAWIE BP EAGLE*
* promocje nie sumują, uwzględnia się najbardziej korzystną dla uczestnika, nie większą niż 30 %Rower trekkingowy na każdą wyprawę rowerową w Europie i Maroku w cenie 230 złdla każdego - mapa ścienna tras rowerowych Europy do odebrania w biurze - dla każdego !
...już 18 lat !... już 18 lat !... z Wami !!!...  dla Was !!!...  już 18 lat !... już 18 lat !...  

Wyprawy, wycieczki i rajdy rowerowe - Biuro Podróży Eagle.

Odwiedzane kraje:Nowa Zelandia, Australia, Maroko, Wietnam, Tajlandia, Kambodża, Kuba, Gruzja, Turcja, Norwegia, Portugalia, Andorra, Austria, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Czarnogóra, Dania, Estonia, Litwa, łotwa, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Liechtenstein, Luksemburg, Malta, USA, Argentyna, RPA<Maroko, Monako, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Szwajcaria, Szwecja, Ukraina, Wielka Brytania, Holandia, Rumunia i Włochy. Najbardziej znane kierunki i regiony gdzie organizujemy wycieczki rowerowe to Nordkapp, Lofoty, Dunaj, Lazurowe Wybrzeże, Toskania, Prowansja, Mosela, Alzacja, Andaluzja, Loara, Szlak św.Jakuba, Camino, rajd Pirenejów, Lofoty, Borholm,Toskania, Sycylia,USA,Indonezja,Laos,Birma,Malezja,Wietnam, Sardynia, Korsyka, Alandy, Wysokie Taury, Anglia, Szkocja, Via Claudia Augusta, Krym, Dolomity, Tasmania, szlakiem Tour de France, Vuelta, Alaska, Bali, Birma  i wiele innych !
Wypożyczamy rower trekkingowy na każdą wyprawę lub wycieczkę rowerową.
Turystyka rowerowa to nasza wielka pasja podparta kilkudziesięcioletnim doświadczeniem w aktywnym poznawaniu świata !!!
Każda wyprawa rowerowa, wycieczka rowerowa lub nawet krótki wyjazd lub rajd rowerowy jest starannie przygotowany i dostosowany do możliwości każdego rowerzysty !