Wyprawy na zamówienie

Mamy najlepszych pilotów!

Realizując corocznie kilkadziesiąt tras i wypraw rowerowych zdobyliśmy unikalne na polskim rynku doświadczenie w zakresie organizacji turystycznych imprez rowerowych w całej Europie a coraz częściej i w dalszych destynacjach. Sądząc po kilkukrotnym uczestnictwie w wycieczkach wielu z naszych klientów, wielokrotnej obsłudze tych samych grup, mniemamy, że nasza działalność znajduje nieco uznania.

Rowery dostarczamy w dowolne miejsce...

Chcemy naszą ofertę rozwijać i dostosowywać do indywidualnych oczekiwań. Doświadczyliśmy na własnej skórze i chyba wiemy, jak ważne jest dobre zaplanowanie wyprawy, czytelne jej przedstawienie potencjalnym uczestnikom i właściwe przeprowadzenie w fazie realizacji. Obsługujemy też coraz więcej indywidualnych - zbiorowych klientów: grup przyjaciół, rodzin, firm... Termin, program, trasę czy charakter dostosowujemy do bardzo konkretnych upodobań naszych zleceniodawców.

Dbamy o ducha i ciało...

Z uporem twierdzimy, że wyprawa organizowana w to samo miejsce nigdy nie jest taka sama. Elementów charakteryzujących " prostacką" i przez niektórych traktowaną z przymrużeniem oka wyprawę rowerową jest cała ogromna liczba. To nie tylko cechy charakterologiczne uczestników i kadry ( bardzo zresztą ważne), ale właściwe "skrojenie" wycieczki według precyzyjnie określonych oczekiwań wszystkich członków rowerowej eskapady. Wspomnimy kilka. Codzienne przemieszczanie się grupy rodzi naturalne konsekwencje codziennego pakowania, ale daje możliwość odwiedzenia większej liczby miejsc. Termin dostosowywany do możliwości urlopowych ale także warunków pogodowych: nasłonecznienia, temperatury, typowych opadów, poziomu sezonu w danym kraju,regionie czy w ruchu drogowym lub lotniczym itp. Warto zastanowić się nad składem osobowym grupy : wiekiem poszczególnych członków ale jeszcze bardziej ich poziomem jazdy i wzajemną relacją w przypadku rozbieżnego tempa i stopnia przygotowania fizycznego. Bardzo istotne jest aby określić hierarchię czy bardziej fotografujemy, pijemy piwo czy odwiedzamy zabytki albo bijemy rekordy. Bowiem nie zawsze możliwe jest pogodzenie tych miłych i potrzebnych elementów. Bardzo ważna jest " homogeniczność" - jednorodność grupy. To z założenia nie powoduje problemów z rozbieżnymi możliwościami i oczekiwaniami uczestników. Ważna jest znajomość trasy, jej długości, nawierzchni, przewyższeń aby optymalnie dobrać rower - swój i wszystkich innych uczestników. Trzeba wspólnie w grupie racjonalnie uzgodnić poziom cenowy wycieczki, decydując się na satysfakcjonujący poziom świadczeń noclegowych i żywieniowych. To często kompromis między ceną i komfortem. Ale warto pamiętać też o satysfakcji i zadowoleniu, które można znaleĽć i w hotelu i w namiocie. Istotną rzeczą, którą w naszym biurze pielęgnujemy to asekuracja i opieka. Każda wyprawa jest mocna najsłabszym ogniwem. Każdym. To mogą złe dętki, przełożenia, pogoda lub najsłabszy członek ekipy. Trzeba o nim pamiętać, odpowiednio pomagać aby grupa realizowała program, ale bez niepotrzebnych przykrości. Dobrą rzeczą jest asekurujący pojazd przewożący bagaże, ale przecież wyprawa z sakwami również niesie piękno nieskrępowanej wędrówki. Na te i naprawdę wiele innych pytań trzeba odpowiedzieć!

Ułatwiając formalnym i nieformalnym szefom tych grup komunikację z nami a także pomoc w zaplanowaniu dobrej wyprawy proponujemy dokument obejmujący całą gamę zagadnień związanych z przygotowywaniem imprezy rowerowej. Warto je odpowiednio ustalić, warto też sobie po prostu uświadomić, aby skorygować w trakcie trwania wycieczki.

Sądzimy, że będzie to też wartościowa ściągawka dla wielu klubów i grup rowerowych samodzielnie organizujących wyprawy w najwspanialsze rowerowe zakątki naszego globu.

Korzystamy z GPS. Dzieci jeżdżą pod dobrą opieką.