W pogoni za niedźwiedziem !
USA Alaska
11.06 - 27.06.2022
13 920,00 zł
Anchorage - Talkeetna - Denali Park - przelęcz Broad - Nenana - Fairbanks - Delta Junction - Fort Greely - Wrangell National Park - Thompson Pass - Valdez - Anchorage ok 900 km na rowerze

Alaska - marzenie każdego podróżnika. Nieprawdopodobne radosne przeżycia wsród  majestatycznych cudów Denali, przyrody Prince William Sound, spokojnych miasteczek i malowniczych dróg !!! Porywająca wszechobecność  dzikiej przyrody, bogactwa flory i fauny. niekończących się parków narodowych... Bezkresne przestrzenie nadzwyczajnie urozmaiconych krajobrazów osnieżonych szczytów, lasów,  jezior i rzek. Wyprawa rowerowa pełna wyzwań i satysfakcji !

W zeszłym roku zaplanowalismy spotkanie z misiem Yogi w Yellowstone National Park w stanie Wyoming w Stanach Zjednoczonych.Z sukcesem zrealizowalismy plany a przedstawiciele niedźwiedzi amerykańskich zaprosili nas do swojego matecznika, na Alaskę. Zaproszenie z przyjemnością przyjęlismy i wybieramy się na spotkanie, w najlepszej poniekąd porze na taką wyprawę. 

Przylecimy do faktycznej stolicy Alaski - Anchorage, aby cały dzień zwiedzając oswajać się i aklimatyzować się przed wyprawą rowerową. Będzie to również dzień wypożyczenia odpowiednich rowerów, skompletowanie naszego zaplecza obozowego w niezbędne wyposażenie do spania, jedzenia w odludnych najczęsciej miejscach. Na poczatek, naszym busem. wyjazd słynną Drogą Parks ( od nazwiska Jurka \"Parkowego\") do Talkeetna, gdzie rozpoczniemy naszą rowerową marszrutę, omijając zwiększony ruch na wyjeździe z Anchorage i jednocześnie rozpoczynają przejazd przez spektakularny Park Narodowy Denali z tundrą, tajgą, lodowcami i górami z najwyższym szczytem Ameryki Pólnocnej Mc Kinley. Trasa zapiera dech w piersiach głównie fantasstycznymi widokami szczytu ale rownież pełnymi dramaturgii widokami z przelęczy Long i Broad Pass. Rowerowo przełęcze nie zrobia na nas większego wrażenia, nie bedą trudne...Spędzimy cały dzien w Parku Denali, mając mozliwość rowerowego lub trekkingowego zwiedzania tej perły przyrody.

Odwiedzimy historyczne miasteczko nadrzeczne Nenana, slynącego też z zabawy w odgadywanie daty roztapiania sie lodów na rzece... Malownicze wzgórza, rozległa tundra i osiagamy kolejny powalajacy punkt - Fairbanks, zasadniczo najdalej na północ wysuniete miejsce naszej wyprawy. Wyżej i dalej tylko słynna Droga Daltona, biegnaca do Oceanu Arktycznego,niestety z towarzyszacym ropociągiem. Wzdłuz rzeki Tanana, mając z boku piekne widoki na pasmo gór Alaski podążac bedziemy droga Richardsona, pierwszą drogą Alaski do Delta Juction.

Permanentnie ładne widoki, jeziora, nietrudne przełęcze np Izabeli o wys.988 mnpm, zajmując cały czas aparaty fotograficzne. Po drodze nowe, majestatyczne i ekspresyjne swojim wulkanicznym pochodzeniem  pasmo górskie Wrangell, nawet pojedynczy ale historyczny zajazd Tiekel River Lodge i zmierzanie poprzez znów nieprawdobodobnie piekne przełęcze Chugach, Krzyża Thompsona w kierunku wioski rybackiej Valdez nad cudowna swym pieknem zatoką Ksiecia Williama. Dopelnienie całaej fantastycznej trasy widokami lodowców,fiordów, zatok z pokładu statku zawożącego do Whitter, skąd juz niedaleko do Anchorage i lotniska...Jubileuszowa, profesjonalna koszulka rowerowa w cenie tylko 99 złFRIEND RABAT : BONIFIKATA 1% ZA UCZESTNICTWO W KAŻDEJ POPRZEDNIEJ ZAGRANICZNEJ WYPRAWIE BP EAGLE*
* promocje nie sumują, uwzględnia się najbardziej korzystną dla uczestnika, nie większą niż 30 %
** bonifikata nie dotyczy wycieczek krajowychRower trekkingowy na każdą wyprawę rowerową w Europie i Maroku w cenie 230 złdla każdego - mapa ścienna tras rowerowych Europy do odebrania w biurze - dla każdego !
...już 18 lat !... już 18 lat !... z Wami !!!...  dla Was !!!...  już 18 lat !... już 18 lat !...  

Wyprawy, wycieczki i rajdy rowerowe - Biuro Podróży Eagle.

Odwiedzane kraje:Nowa Zelandia, Australia, Maroko, Wietnam, Tajlandia, Kambodża, Kuba, Gruzja, Turcja, Norwegia, Portugalia, Andorra, Austria, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Czarnogóra, Dania, Estonia, Litwa, łotwa, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Liechtenstein, Luksemburg, Malta, USA, Argentyna, RPA<Maroko, Monako, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Szwajcaria, Szwecja, Ukraina, Wielka Brytania, Holandia, Rumunia i Włochy. Najbardziej znane kierunki i regiony gdzie organizujemy wycieczki rowerowe to Nordkapp, Lofoty, Dunaj, Lazurowe Wybrzeże, Toskania, Prowansja, Mosela, Alzacja, Andaluzja, Loara, Szlak św.Jakuba, Camino, rajd Pirenejów, Lofoty, Borholm,Toskania, Sycylia,USA,Indonezja,Laos,Birma,Malezja,Wietnam, Sardynia, Korsyka, Alandy, Wysokie Taury, Anglia, Szkocja, Via Claudia Augusta, Krym, Dolomity, Tasmania, szlakiem Tour de France, Vuelta, Alaska, Bali, Birma  i wiele innych !
Wypożyczamy rower trekkingowy na każdą wyprawę lub wycieczkę rowerową.
Turystyka rowerowa to nasza wielka pasja podparta kilkudziesięcioletnim doświadczeniem w aktywnym poznawaniu świata !!!
Każda wyprawa rowerowa, wycieczka rowerowa lub nawet krótki wyjazd lub rajd rowerowy jest starannie przygotowany i dostosowany do możliwości każdego rowerzysty !