Na skraj czeluści !
Islandia, Dania Islandia,Wyspy Owcze
07.08 - 23.08.2022
7 430,00 zł
Hanstholm (Dania) – Szetlandy – Wyspy Owcze - Seydisfjordur – Vatnajokull - Geysir – Skaftafell - Reykjavik - Keflavik ok 950 km

To trzeba zobaczyć: czynne wulkany, pola lawy, lodowce, wodospady ,gejzery, baseny termalne. To na pewno najgorętsze geologicznie, turystyczne miejsce na ziemi!! Oślepiające światło słoneczne o północy. Dzika przyroda, pustkowia, na których panują gnomy, elfy, trolle i krasnoludy. Ludzi szuka się z dużym wysiłkiem – 2,8 mieszkańca/km2, dwa razy więcej jest baranów. Wiatr, burze piaskowe, deszcze i mgły. Średnia temperatura w lipcu i sierpniu osiągająca aż 11 stopni !.Miejsca obserwacji wielorybów, delfinów i fok. Miejsca, w których zakopuje się hakarl, gnijące przez pół roku mięso rekinów i gospody, w których twardzi ludzie morza zajadają swid – paloną, owczą głowę z oczami, ale koniecznie bez mózgu. Nadmorskie klify z niebywałą liczbą maskonurów.

Zaczynamy na promie płynącym z Danii do Seydisfjordur na Islandii. Ale armatorowi od wielu lat tak się pomieszało od ciągłego pływania, że zostawia pasażerów na Wyspach Owczych na 3 (trzydni) a sam płynie do Norwegii po nowych klientów. A nam właśnie o to chodzi: spędzamy  cudne dni na rowerach na Wyspach Owczych !!! Nocą oczywiście śpimy, ale i tak jest jasno…A jak armator wróci, wsiądziemy do kajut na promie i rozpoczniemy nasz szlak na wschodzie wyspy, aby dotrzeć południowym brzegiem do Reykjaviku.

Trzecia po Antarktydzie i Grenlandii czapa lodowa Vatnajokull, pod którą buzują wulkany, topiąc lód i siejąc postrach powodziami mułu, Park Narodowy Skaftafell – teren dzikiej przyrody i surowego piękna krajobrazu, odludnych wschodnich fiordów. I miasto !!! piękne Seydisffjordur, w którym zsiadamy na ląd.

Park Narodowy Pingvellir – miejsce zgromadzeń najstarszego parlamentu Althing, niebywałych cudów natury bulgoczących kotłów, rozsuwających się płyt międzykontynentalnych i obszar Geysir, z gejzerem Strokkur i wodospadem Gulfos. Urwiste zbocza interioru, rzeki płynące w poprzek żwirowych dróg.

Idylliczna Błękitna Laguna, celem wygrzania się po tej ekscytującej, pełnej wyzwań i być może nieoczekiwanych sytuacji wyprawy. Niewiele czasu by odbyć pełną ruptur po Reykjaviku – pięknym architektonicznie i korzystnie położonym nad oceanem i pokrytą śniegiem górą Esja. I na koniec wsiądziemy w Keflaviku do samolotu wiozącym nas do Warszawy .

To wszystko chcemy widzieć, przeżywać i smakować, ale nie zaliczać !! Wyprawa jest trudna swą długością, podjazdami, temperaturą, prymitywnymi i niebezpiecznymi warunkami, możliwym wiatrem – również wznoszącym tumany piasku i ewentualną koniecznością rozbijania po omacku obozowiska w plenerze lub schronieniem w przydrożnej szopie. Jest to wyprawa dla osób silnych nie tylko ciałem ale i duchem, chcących w sposób przemyślany zaznać rowerowej przygody.

Grupa 6-8 osobowa, liczba miejsc ograniczona,Jubileuszowa, profesjonalna koszulka rowerowa w cenie tylko 99 złFRIEND RABAT : BONIFIKATA 1% ZA UCZESTNICTWO W KAŻDEJ POPRZEDNIEJ ZAGRANICZNEJ WYPRAWIE BP EAGLE*
* promocje nie sumują, uwzględnia się najbardziej korzystną dla uczestnika, nie większą niż 30 %
** bonifikata nie dotyczy wycieczek krajowychRower trekkingowy na każdą wyprawę rowerową w Europie i Maroku w cenie 230 złdla każdego - mapa ścienna tras rowerowych Europy do odebrania w biurze - dla każdego !
...już 20 lat !... już 20 lat !... z Wami !!!...  dla Was !!!...  już 20 lat !... już 20 lat !...  

Wyprawy, wycieczki i rajdy rowerowe - Biuro Podróży Eagle.

Odwiedzane kraje:Nowa Zelandia, Australia, Maroko, Wietnam, Tajlandia, Kambodża, Kuba, Gruzja, Turcja, Norwegia, Portugalia, Andorra, Austria, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Czarnogóra, Dania, Estonia, Litwa, łotwa, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Liechtenstein, Luksemburg, Malta, USA, Argentyna, RPA<Maroko, Monako, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Szwajcaria, Szwecja, Ukraina, Wielka Brytania, Holandia, Rumunia i Włochy. Najbardziej znane kierunki i regiony gdzie organizujemy wycieczki rowerowe to Nordkapp, Lofoty, Dunaj, Lazurowe Wybrzeże, Toskania, Prowansja, Mosela, Alzacja, Andaluzja, Loara, Szlak św.Jakuba, Camino, rajd Pirenejów, Lofoty, Borholm,Toskania, Sycylia,USA,Indonezja,Laos,Birma,Malezja,Wietnam, Sardynia, Korsyka, Alandy, Wysokie Taury, Anglia, Szkocja, Via Claudia Augusta, Krym, Dolomity, Tasmania, szlakiem Tour de France, Vuelta, Alaska, Bali, Birma  i wiele innych !
Wypożyczamy rower trekkingowy na każdą wyprawę lub wycieczkę rowerową.
Turystyka rowerowa to nasza wielka pasja podparta kilkudziesięcioletnim doświadczeniem w aktywnym poznawaniu świata !!!
Każda wyprawa rowerowa, wycieczka rowerowa lub nawet krótki wyjazd lub rajd rowerowy jest starannie przygotowany i dostosowany do możliwości każdego rowerzysty !