Sassi i trulli, w obcasie...
Włochy Apulia
16.06 - 25.06.2022
4 280,00 zł
Bari - Alberobello - Locorotondo - Ostuni - Brindisi - Lecce- Leuca - Tarent - Matera - Bari ok. 580 km

Przepiękne krajobrazy, przyjemne plaże, wielka gościnność. TRULLI ! Dziwne i śmieszne kamienne domy. Kradzież św.Mikołaja , talent FRyderyka II i finezja jego zamków. SASSI, domy i kościoły, dla odmiany wykute w skałach. Na dodatek lokalne świetne wino, pyszna oliwa....

Apulia to jeszcze nieodkryty region morza i pięknych plaż, wzgórz z gęstymi lasami, niekończących się równin, ludowych tańców tarantelli, makaronu orecchiette i mozzarelli burrata. Przyciąga swoim niesamowitym wybrzeżem znaczonym białymi, piaszczystymi  plażami, czarującymi miasteczkami ukrytymi w gajach oliwnych i malowniczymi wioskami, w których stare tradycje wciąż są jak żywe. Kraina leży na końcu włoskiego buta, właściwie w jego obcasie.. Obejmuje swym ramieniem m.in. wspaniałą linię brzegową o długości aż 800 km, półwysep Gargano i rozległą równinę rozciągającą się do obszaru niezwykłej doliny Valle d’Itria, której urocze stare miasta, w tym Locorotondo, Alberobello i Martina Franca leżące pośród pofałdowanych wzgórz porośniętych gajami oliwnymi i winnicami...Zachwyca tutejsza wspaniała natura i zaciekawia  historia ukradzionych szczątków Św.Mikołaja z Turcji lub schyłek życia naszej Królowej Bony zamieszkałej w Bari.

Stolica Apulii położona na cyplu, to intrygujaca gmatwanina  wąskich uliczek a niezwykłym zagęszczeniem kościołów. Baśniowe, okrągłe domy, jedynie z brakiem hobbitów spotkamy wokół Alberobello. Zaprawdę ponad 1000 trulli !. Klimatami bialego miasteczka jakby z Andaluzji, jakby bliskiego Wschodu, wypelnionymi jednak wieżami kościołow zachwycimy się w Ostuni. A  Lecce, polożone już jakby nad zelówką obcasa, zadziwi dla odmiany barokowym bogactwem architektury miasta, pałaców i kosciołów. Nie bez powodu nazywane Florencją baroku, oferując poludniowowloską, luźną atmosferę.

Wtopimy się w złożone historie Otranto, wysuniętego w Apulii już na samo poludnie krainy, ale jednocześnie bedą włoskim miastem wysuniętym najbatdziej na wschód. Nie trudno bedzie wyobrazić sobie najazdy turekie, jak też kulyurowe wpływy greckie, bizantyjskie.

A na koniec, zamykając rowerowy okrąg wokoł z włoska regionu Puglia i dojeżdżając z powrotem do Bari, wtopimy się w atmosferę wykutych w skalach grot sassi wokół Matery.  Z historią sięgajacą ponad trzech tysiącleci i urzekającymi pejzażami...Jubileuszowa, profesjonalna koszulka rowerowa w cenie tylko 99 złFRIEND RABAT : BONIFIKATA 1% ZA UCZESTNICTWO W KAŻDEJ POPRZEDNIEJ ZAGRANICZNEJ WYPRAWIE BP EAGLE*
* promocje nie sumują, uwzględnia się najbardziej korzystną dla uczestnika, nie większą niż 30 %
** bonifikata nie dotyczy wycieczek krajowychRower trekkingowy na każdą wyprawę rowerową w Europie i Maroku w cenie 230 złdla każdego - mapa ścienna tras rowerowych Europy do odebrania w biurze - dla każdego !
...już 18 lat !... już 18 lat !... z Wami !!!...  dla Was !!!...  już 18 lat !... już 18 lat !...  

Wyprawy, wycieczki i rajdy rowerowe - Biuro Podróży Eagle.

Odwiedzane kraje:Nowa Zelandia, Australia, Maroko, Wietnam, Tajlandia, Kambodża, Kuba, Gruzja, Turcja, Norwegia, Portugalia, Andorra, Austria, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Czarnogóra, Dania, Estonia, Litwa, łotwa, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Liechtenstein, Luksemburg, Malta, USA, Argentyna, RPA<Maroko, Monako, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Szwajcaria, Szwecja, Ukraina, Wielka Brytania, Holandia, Rumunia i Włochy. Najbardziej znane kierunki i regiony gdzie organizujemy wycieczki rowerowe to Nordkapp, Lofoty, Dunaj, Lazurowe Wybrzeże, Toskania, Prowansja, Mosela, Alzacja, Andaluzja, Loara, Szlak św.Jakuba, Camino, rajd Pirenejów, Lofoty, Borholm,Toskania, Sycylia,USA,Indonezja,Laos,Birma,Malezja,Wietnam, Sardynia, Korsyka, Alandy, Wysokie Taury, Anglia, Szkocja, Via Claudia Augusta, Krym, Dolomity, Tasmania, szlakiem Tour de France, Vuelta, Alaska, Bali, Birma  i wiele innych !
Wypożyczamy rower trekkingowy na każdą wyprawę lub wycieczkę rowerową.
Turystyka rowerowa to nasza wielka pasja podparta kilkudziesięcioletnim doświadczeniem w aktywnym poznawaniu świata !!!
Każda wyprawa rowerowa, wycieczka rowerowa lub nawet krótki wyjazd lub rajd rowerowy jest starannie przygotowany i dostosowany do możliwości każdego rowerzysty !