Ciepły Golfstrom w lodowcach
Norwegia Lofoty, Alany Zach.
24.06 - 06.07.2023
4 790,00 zł
Moskenes – A – Leknes – Svolvaer – Fiskebol – Hauknes –Sortland – Fiskoy – Ewenes ok. 500 km

Północny kraniec Europy i Norwegii jest jakby nie z tej krainy. Niby zimnawo ale roślinność inna, soczystozielona. To dzięki ciepłemu prądowi Golfstromu, który ułatwia wegetację roślinności za kołem polarnym. Piaszczyste plaże u stóp gór pokrytych śniegiem... i ludzie jakby wrośnięci od tysięcy lat w surowy krajobraz i kapiący się z radością w Morzu Barentsa ! Prawdziwe rybackie wioski malowane na mocny czerwonobrunatny kolor wtopione w zatoki z turkusową wodą.

Od blisko dziesięciu lat trwa nasza fascynacja północą Europy. Startując z archipelagu Lofotów zdobywaliśmy inne kultowe miejsce - Nordkapp, oddalone jednak o ponad 1000 km od Swolvaer. Serce i rozum nakazywały eksplorować te cudowne miejsca bez zbytniego pośpiechu, napawając się widokami fiordów, połyskującej wody, połowami ryb, nieco jakby zdziwionych że tak łatwo dają się złapać... Cisza i brak cywilizacji. Śnieżnobiałe piaszczyste plaże, brak cywilizacji. Nasz przyjaciel, właściciel hostelu co prawda chodzi ciągle w fioletowym kombinezonie, ale latem temperatura przekracza 20 stopni a zupa z rybna podawana przez niego na czerwcowe przesilenie smakuje o północy, zresztą w "pełnym" słońcu, nieprawdopodobnie. Dodajmy jeszcze ogniska, płonące tego dnia na nabrzeżnych skałach... Dla ciekawskich waleni, oferowane są z północy Alanów niezapomniane rejsy wielorybnicze.

I tak już 8 lat temu jako pierwsi zorganizowaliśmy wyprawę rowerową umożliwiającą pełne zwiedzenie Lofotów i Alanów Zachodnich... Także i tym kolejnym razem polecamy. Wszystkim dokładne i wygodne zwiedzenie tych przepięknych wysp wtopionych w polarny, surowy region dalekiej Północy, którym w poprzednim roku obiecałem … Słowa dotrzymuję...Co prawda po naszych kolejnych wyprawach muszę dodać następne : zdjęcia i jedno słowo: MALINA!!!Jubileuszowa, profesjonalna koszulka rowerowa w cenie tylko 99 złFRIEND RABAT : BONIFIKATA 1% ZA UCZESTNICTWO W KAŻDEJ POPRZEDNIEJ ZAGRANICZNEJ WYPRAWIE BP EAGLE*
* promocje nie sumują, uwzględnia się najbardziej korzystną dla uczestnika, nie większą niż 30 %
** bonifikata nie dotyczy wycieczek krajowychRower trekkingowy na każdą wyprawę rowerową w Europie i Maroku w cenie 250 złdla każdego - mapa ścienna tras rowerowych Europy do odebrania w biurze - dla każdego !
...już 20 lat !... już 20 lat !... z Wami !!!...  dla Was !!!...  już 20 lat !... już 20 lat !...  

Wyprawy, wycieczki i rajdy rowerowe - Biuro Podróży Eagle.

Odwiedzane kraje:Nowa Zelandia, Australia, Maroko, Wietnam, Tajlandia, Kambodża, Kuba, Gruzja, Turcja, Norwegia, Portugalia, Andorra, Austria, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Czarnogóra, Dania, Estonia, Litwa, łotwa, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Liechtenstein, Luksemburg, Malta, USA, Argentyna, RPA<Maroko, Monako, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Szwajcaria, Szwecja, Ukraina, Wielka Brytania, Holandia, Rumunia i Włochy. Najbardziej znane kierunki i regiony gdzie organizujemy wycieczki rowerowe to Nordkapp, Lofoty, Dunaj, Lazurowe Wybrzeże, Toskania, Prowansja, Mosela, Alzacja, Andaluzja, Loara, Szlak św.Jakuba, Camino, rajd Pirenejów, Lofoty, Borholm,Toskania, Sycylia,USA,Indonezja,Laos,Birma,Malezja,Wietnam, Sardynia, Korsyka, Alandy, Wysokie Taury, Anglia, Szkocja, Via Claudia Augusta, Krym, Dolomity, Tasmania, szlakiem Tour de France, Vuelta, Alaska, Bali, Birma  i wiele innych !
Wypożyczamy rower trekkingowy na każdą wyprawę lub wycieczkę rowerową.
Turystyka rowerowa to nasza wielka pasja podparta kilkudziesięcioletnim doświadczeniem w aktywnym poznawaniu świata !!!
Każda wyprawa rowerowa, wycieczka rowerowa lub nawet krótki wyjazd lub rajd rowerowy jest starannie przygotowany i dostosowany do możliwości każdego rowerzysty !