Deltą Mekongu do Angkor
Wietnam, Kambodża Delta Mekongu, Kambodża
06.12 - 18.12.2024
10 940,00 zł
Sajgon - Can Tho - Long Xuyen - Phu Quoc - Chau Doc - Kep - Phnom Penh - Kampong Thom - Siem Reap - Angkor ok. 650 km na rowerze

Prawie trzy tysiące lat historii, panowanie wielu dynastii, Wietowie, Czamowie i najazdy Mongołów i Chińczyków. Królowie - półbogowie tworzący 10 wieków temu największe budowle sakralne na świecie, zarastane przez wiele setek lat przez dżunglę i odkryte na nowo w XIX w przez Francuzów. Buddyzm, konfucjanizm i taoizm. Kolonizacja francuska i okupacja amerykańska.Wietnam Północny i Południowy. Wojna i napalm. Wujaszek Ho i socjalizm.Król, Czerwoni Khmerzy, maoizm i niewyobrażalna skala ludobójstwa. Wietnam i Kambodża - kraje niezwykle doświadczone przez historię ale dokonujące dużych zmian ustrojowych, podnoszące sie społecznie i mimo biedy, również gospodarczo. Ludzie przyjaźni, reagujący szczerze i z usmiechem. Życzliwie otwarci na turystów oferując nieprawdopodobne dziedzictwo cywilizacji...

Klimat monsunowy, na szczęscie dla nas przyjazny w porze zimowej, suchej o temperaturze tylko 30 st. Celsjusza... Ho Chi Minh, dawniej Sajgon. Miasto które zachowało urok i radość życia, nie tylko nocą… Wpływy francuskie, kolonialne, urokliwe budowle, szerokie aleje. Kościoły katolickie, pagody i smoki. Chinatown z handlem prowadzonym przez mniejszości chińskie. Handel jak na stadionie… w Warszawie.  I wszechobecne skutery, pomimo natłoku zachowujące swoistąlogikę poruszania.

Spróbujemy podpatrzeć życie w Delcie Mekongu poruszając się na rowerze groblami pośród czterokrotnie w roku nasadzanych polach ryżowych, zalewanych życiodajną rzeką. Jeżdżąc w gmatwaninie kanałów, dających miejsce połowu, noclegu i handlu na intrygujących dżonkach. Wśród wszechogarniajacej bujnej przyrody rodzącej nieprawdopodobne owoce i warzywa, warte kosztowanie i delektowania się pysznymi smakami.

Towarzyszącym Mekongiem dojedziemy do granicy kambodżańskiej, aby poznać nadmorskie klimaty kurortu tego kraju - Preah Sihanuk oferującego fantastyczne również warunki nurkowania wśród wielu wysepek.

Mekong i urokliwy, jakby trochę zapomniany Phnom Penh ze Srebrną Pagodą, powalającym Pałacem Królewskim. perełkami kambodzańskiej architektury,

Do najważniejszego celu wyprawy dotrzemy szlakiem wiosek, niebogatych, z mieszkańcami utrudzonymi ciężką pracą na ryżowych poletkach, aby przytłoczyć nieprawdopodobną architekturą najwiekszej  budowli światynnej na świecie - ANGKOR WAT. Stanowi ona tylko część dawnej stolicy potężnego imperium khmerskiego, będącego jednym z cudów świata o olbrzymim znaczeniu historycznym !

I mały smaczek ! Przejazd do Bangkoku i cały dzień na zapoznanie się z szalona atmosferą stolicy Tajlandii ( uzależnione od sytuacji lotniczej )Jubileuszowa, profesjonalna koszulka rowerowa w cenie tylko 99 złFRIEND RABAT : BONIFIKATA 1% ZA UCZESTNICTWO W KAŻDEJ POPRZEDNIEJ ZAGRANICZNEJ WYPRAWIE BP EAGLE*
* promocje nie sumują, uwzględnia się najbardziej korzystną dla uczestnika, nie większą niż 30 %
** bonifikata nie dotyczy wycieczek krajowychRower trekkingowy na każdą wyprawę rowerową w Europie i Maroku w cenie 250 złdla każdego - mapa ścienna tras rowerowych Europy do odebrania w biurze - dla każdego !
...już 23 lata !... już 23 lata !... z Wami !!!...  dla Was !!!...  już 23 lata !... już 23 lata !...  

Wyprawy, wycieczki i rajdy rowerowe - Biuro Podróży Eagle.

Odwiedzane kraje:Nowa Zelandia, Australia, Maroko, Wietnam, Tajlandia, Kambodża, Kuba, Gruzja, Turcja, Norwegia, Portugalia, Andorra, Austria, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Czarnogóra, Dania, Estonia, Litwa, łotwa, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Liechtenstein, Luksemburg, Malta, USA, Argentyna, RPA<Maroko, Monako, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Szwajcaria, Szwecja, Ukraina, Wielka Brytania, Holandia, Rumunia i Włochy. Najbardziej znane kierunki i regiony gdzie organizujemy wycieczki rowerowe to Nordkapp, Lofoty, Dunaj, Lazurowe Wybrzeże, Toskania, Prowansja, Mosela, Alzacja, Andaluzja, Loara, Szlak św.Jakuba, Camino, rajd Pirenejów, Lofoty, Borholm,Toskania, Sycylia,USA,Indonezja,Laos,Birma,Malezja,Wietnam, Sardynia, Korsyka, Alandy, Wysokie Taury, Anglia, Szkocja, Via Claudia Augusta, Krym, Dolomity, Tasmania, szlakiem Tour de France, Vuelta, Alaska, Bali, Birma  i wiele innych !
Wypożyczamy rower trekkingowy na każdą wyprawę lub wycieczkę rowerową.
Turystyka rowerowa to nasza wielka pasja podparta kilkudziesięcioletnim doświadczeniem w aktywnym poznawaniu świata !!!
Każda wyprawa rowerowa, wycieczka rowerowa lub nawet krótki wyjazd lub rajd rowerowy jest starannie przygotowany i dostosowany do możliwości każdego rowerzysty !